Spotkanie Olimpia Grudziądz - Olimpia Elbląg zakończone wynikiem 3-0 dnia 2024-03-06 17:00 na stadionie Stadion Miejski im. Bronisława Malinowskiego

W sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim im. Bronisława Malinowskiego odbył się mecz II ligi - East pomiędzy drużynami Olimpia Grudziądz i Olimpia Elbląg. Drużyna gospodarzy okazała się zdecydowanie lepsza, zwyciężając 3-0. Już po pierwszej połowie było widać, że goście będą mieli trudności z odrobieniem strat. Mecz odbył się 6 marca 2024 roku o godzinie 17:00, co oznacza, że relację przedstawiamy pięć dni po jego rozegraniu.

Olimpia Grudziądz triumfuje nad Olimpią Elbląg 3-0

Mecz rozpoczął się o godzinie 17:00 na malowniczym Stadionie Miejskim im. Bronisława Malinowskiego, gdzie Olimpia Grudziądz przyjęła w swojej skali drużynę Olimpii Elbląg. Arbiterem spotkania był Pan Horożaniecki.

Już w 5. minucie widowiska kapitan gospodarzy, S. Krocz, wprowadził publiczność w euforię, strzelając pierwszego gola dla Olimpii Grudziądz. Przewaga gospodarzy była widoczna, co udokumentował także K. Cichoń, zdobywając bramkę na 2-0 w 25. minucie. Goście próbowali odwrócić losy spotkania, jednak defensywa Olimpii Grudziądz była nieugięta.

W drugiej połowie meczu, w 73. minucie, K. Rychert ustalił wynik meczu na 3-0, dając swojej drużynie komfortową przewagę. Zawodnicy Olimpii Elbląg próbowali odrobić straty, lecz nie potrafili przełamać obrony gospodarzy.

Olimpia Grudziądz zakończyła mecz z trzema żółtymi kartkami, których dostali kolejno: K. Cichon (31'), D. Kostkowski (41'), K. Jarzec (79'), P. Czarnowski (84').

Nie odnotowano żadnych kartek dla zawodników Olimpii Elbląg.

Spotkanie zakończyło się bez czerwonych kartek dla żadnej ze stron, co podkreśla fair play zawodników obu drużyn.

Olimpia Grudziądz po zwycięstwie nad Olimpią Elbląg ma teraz przed sobą trudne mecze z SKRĄ Częstochowa, Radunią Stężyca oraz Zagłębiem Lubin II. Natomiast Olimpia Elbląg zmierzy się kolejno z Jastrzębiem, Pogonią Siedlce oraz Wisłą Puławy.