Na obiekcie Stadion Miejski dnia 2023-11-11 12:00 odbyło się spotkanie pomiędzy Olimpia Grudziądz oraz Hutnik Kraków - 0-2

W sobotę na Stadionie Miejskim doszło do spotkania pomiędzy Olimpią Grudziądz a Hutnikiem Kraków w ramach 17. kolejki II Ligi - East. Mecz zakończył się zwycięstwem gości, którzy pokonali gospodarzy wynikiem 2-0. Hutnik Kraków objął prowadzenie już w pierwszej połowie, a Olimpia Grudziądz nie zdołała odrobić straty w drugiej połowie. To był pechowy dzień dla gospodarzy, którzy nie mogli zdobyć żadnego gola. Spotkanie odbyło się 11 listopada 2023 roku o godzinie 12:00.

Relacja z meczu

Na stadionie Miejskim w Grudziądzu odbył się mecz pomiędzy Olimpią Grudziądz a Hutnikiem Kraków. Spotkanie to miało miejsce w ramach 17 kolejki II ligi - East. Mecz zakończył się zwycięstwem gości z Krakowa 0-2. Wydarzenia na boisku były niespodziewane, a emocje sięgały zenitu.

Przejdźmy do faktów. Pierwsza bramka padła w 42 minucie meczu. Strzelcem gola dla Hutnika był K. Górski, który zdołał wprowadzić piłkę do bramki gospodarzy. Wynik na przerwę wskazywał, że goście prowadzą 0-1. Olimpia Grudziądz nie zdołała odrobić strat, a w 76 minucie meczu M. Wróbel podwyższył prowadzenie dla drużyny z Krakowa. Asysta przy tej bramce nie została zanotowana.

Należy wspomnieć o kartkach, jakie zostały pokazane przez sędziego. Dla Olimpii Grudziądz kartki żółte zobaczyli D. Frelek w 35 minucie i K. Cherniy w 62 minucie spotkania. Z kolei dla Hutnika Kraków, kartkę żółtą otrzymał tylko D. Rakels w 45 minucie.

Sędzią tego meczu był Ł. Ostrowski, który sprawnie prowadził spotkanie, a jego decyzje nie wzbudziły kontrowersji.

Widać było, że drużyna gospodarzy walczyła do końca, jednak skuteczność w ataku zawiodła, a gra obronna była niewystarczająca. Z kolei Hutnik Kraków wykorzystał swoje okazje i zasłużenie odniósł zwycięstwo na wyjeździe.